[31] Sukces to umiejętność robienia pierwszych kroków i podążania tam gdzie jeszcze nikogo nie było...

Optymalizacja

Optymalizacja odbywa się wewnątrz kodu strony i polega na usprawnianiu źródła strony, w taki sposób by zawierał niezbędne i specyficzne fragmenty kodu, pomagające w poruszaniu się po witrynie, indeksowaniu wszystkich jej podstron jak i wyróżnianie odpowiednich słów kluczowych, które są na stronie szczególnie powiązane z tematyką serwisu.

Optymalizacja kodu witryny polega na przejrzeniu kodu serwisu pod kątem znajdujących się w nim słów kluczowych, po których szukać nas mogą potencjalni internauci. Usprawnienie nawigacji wewnątrz naszej strony również jest bardzo ważną kwestią, gdyż skutkuje tym, że zarówno użytkownicy jak i roboty sieciowe mają prosty i szybki dostęp do odległych elementów naszej witryny.

Po dokonaniu optymalizacji kodu można przystąpić do optymalizacji treści zamieszczonych na danej stronie internetowej, oczywiście znowu zgodnie z raportem z audyt SEO. Oczywiste jest, iż muszą być one wartościowe dla użytkowników, ale jest jeszcze klika innych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Treść powinna być unikalna, związana z tytułem strony oraz zawierać słowa czy też frazy kluczowe, na które się pozycjonujemy. Przy ich stosowaniu należy jednak zachować umiar, gdyż nie chodzi o to, by naszpikować nimi naszą witrynę. Przesada zmniejszy czytelność treści i bynajmniej nie przyczyni się do osiągnięcia zamierzonego efektu. Specjaliści twierdzą, że frazy, na które się pozycjonujemy nie powinny stanowić więcej niż 5% całego tekstu. Musimy pamiętać także o tym, że istotna jest kolejność, z jaką słowa kluczowe pojawiają się w tekście. Im wyżej są one umieszczone tym większą wartość przypisują im roboty sieciowe. Warto także dokonać podziału dłuższych stron na kilka mniejszych, bowiem niektóre roboty nie odczytują całego tekstu. Przy optymalizacji treści strony należy również zwrócić uwagę na stosowanie nagłówków, które zwiększają jej czytelność oraz wyróżników, takich jak pogrubienia czy kursywa.

Kolejnym istotnym elementem poddawanym optymalizacji jest grafika zamieszczona na stronie internetowej. Optymalizacja w tym przypadku może być prowadzona pod kątem wagi plików bądź też bezstratnej kompresji zapisu grafiki na potrzeby sieci internetowej. Warto zastosować się do kilku praktycznych wskazówek, które pozwolą na pełne zoptymalizowanie obrazów. Zaleca się między innymi:

Przycinanie obrazów po to, aby wyświetlać tylko najważniejszą ich część;
Modyfikowanie rozmiarów grafiki- obrazki powinny być przygotowane w wymaganych przez szablon witryny rozmiarach;
Łączenie grafik w celu zmniejszenia liczby żądań HTTP;
Implementowanie ramek bądź tła za pomocą CSS;
Zastępowanie obrazów w formatach GIF i JPEG formatem PNG;
Wykorzystywanie kompresji obrazów;
Stosowanie opisów pod lub nad zdjęciami- są one ważne, gdyż szukają ich roboty sieciowe.
Optymalizacja słów kluczowych

Elementem podlegającym optymalizacji są także słowa kluczowe tutaj audyt SEO może znowu pomóc określając pod jakimi grupami słów warto się promować. W tym wypadku chodzi o to, by roboty sieciowe wiedziały, które wyrażenia są dla nas najważniejsze i rozumiały ich strukturę. Konieczne jest określenie, jakie frazy wpisane przez użytkowników Internetu mają prowadzić na naszą stronę. Słowa kluczowe muszą odzwierciedlać zawartość naszej witryny i nie być zbyt ogólne. Dobierając słowa kluczowe należy zwrócić uwagę także na ich konkurencyjność, gdyż ma ona bardzo duży wpływ na trudność pozycjonowania. Najprostszym sposobem jej kontroli jest wpisanie określonej frazy w wyszukiwarce, a następnie sprawdzenie jak wiele wyników uzyskaliśmy. Kiedy już zdecydujemy się na wybór określonych fraz należy zamieścić je w tekstach, trzymając się wspominanej już zasady umiaru, oraz w znacznikach. Tytuły muszą pasować do treści, które zostały zamieszczone na danej stronie oraz informować o jej zawartości. Powinny być one unikalne i niezbyt długie.

Warto zadbać także o optymalizację linków wewnętrznych, po to, aby roboty sieciowe oraz użytkownicy mogli swobodnie przemieszczać się po naszej witrynie. Linki powinny mieć formę tekstową i prowadzić tylko do stron, na których nie ma błędów bądź też w ogóle żadnej zawartości. Należy także unikać zawierania w anchorach opisów typu „kliknij tutaj” i zadbać o logiczne rozmieszczenie linków

Twitter @leviliongroup
Wiadomości

12.07.2017 Kalendarze 2018

Również w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa ciekawą ofertę kalendarzy reklamowych, zapraszamy do kontaktu.

21.04.2017 LLG - Instagram

Przykładowe realizacje, zdjęcia z życia firmy, zapraszamy -> https://www.instagram.com/llg.com.pl.

10.02.2017 Walentynkowa radość

Uwaga! Tylko 14 lutego wszystkie nasze usługi podlegać będą cenom promocyjnym. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z opustu cenowego.

16.11.2016 Prezenty świąteczne dla firm

Podaruj swoim klientom wyjątkowy i ekskluzywny prezent świąteczny. Wiecej informacji na naszym profilu na Facebook.

30.04.2016 Weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 01-03.05.2016 nasze biuro będzie nieczynne. Wsparcie techniczne systemu CCS, oraz wszystkich usług serwerowych będzie pracowało bez przerwy.

16.12.2015 Przerwa świąteczna

Choć pracujemy dla Państwa z wielką przyjemnością, musimy poinfomować, że w okresie 21.12.2015 - 03.01.2016 praca biura będzie przebiegała w trybie ograniczonym. Niezmiennie, wszelkie...

19.07.2015 Kariera w LLG

Informujemy, że od 1 października br. rozpoczynamy kolejną rekrutację. Oferujemy stałą i stabilną współpracę, wynagrodzenie adekwante do umiejętności i lat doświadczenia...

Facebook @leviliongroup
M.Levi & K.Lion Group
Kościuszki 104 Będzin śląskie 42-500
570012757