[16] Sukces to umiejętność robienia pierwszych kroków i podążania tam gdzie jeszcze nikogo nie było...

Blogi i strony tematyczne

Blog to idealna platforma łącząca potencjalnego i obecnego klienta z Twoją marką. Prowadzenie bloga firmowego jest doskonałym sposobem na promocję oraz budowanie relacji, zarówno komunikacji z klientem w sektorze B2C (business to client) i relacji branżowych – B2B (business to business). Profesjonalny blog jest nie tylko źródłem informacji o marce, to przede wszystkim miejsce zdobywania wiedzy na temat problemów, porad pozwalających rozwiać wątpliwości potencjalnego klienta i przekonać go do skorzystania z usługi lub produktu.Blog firmowy jest świetnym miejscem budowania relacji z klientami. Sposób komunikacji używany na blogu daje możliwość przedstawienia produktów i usług firmy w całkiem nowy sposób i w innej formie niż klasyczna strona ofertowa. Poznając bliżej czytelnika, masz szansę dowiedzieć się jakich produktów i usług szuka, na co zwraca szczególną uwagę oraz co go przekonuje do dokonania wyborów oraz finalizacji transakcji. Interakcja z klientem, a następnie analiza zdobytych informacji ułatwia w doprecyzowanie oferty firmy. Budowa trwałych relacji na blogu przekłada się na wzrost rozpoznawalności marki i docelowo przychodów firmy.

Darmowe narzędzie marketingowePoprawa pozycjonowania stronyDodatkowa baza wiedzy dla klientów o usługach i produktach firmyMiejsce na umieszczenie autorskich tekstówBudowanie wizerunku firmy
Miejsce do branżowych rozmówZainteresowanie odwiedzających stronęBudowanie pozycji eksperta branżyZwiększenie pozycji w GoogleZwiększona liczba odwiedzin na stronie
Pozwala rozwijać relację z klientemMożna zamieszczać wiadomości na temat zmian w firmieBezpłatna analiza rynkowaBudowa listy mailingowejPrzewaga nad konkurencją
Nowoczesna firma, wykorzystująca nowoczesne techniki budowania relacjiLojalność i zaangażowanie klientówInformacje o nowościach i trendach w branżyZwiększenie rozpoznawalności firmyZaprezentowanie najnowszych prac, wyników, osiągnięć

Blogi uważane są za rzetelne źródło informacji, dlatego to idealne miejsce do budowy pozycji eksperta. Klient internauta podejmuje decyzje zakupowe w oparciu o wiedzę i informacje znalezione w Internecie. Treść bloga firmowego może potwierdzić nasze kompetencje oraz wypromować nas jako eksperta w danej dziedzinie. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzedaży usług, których realizacja wymaga fachowej wiedzy. Blog to idealne miejsce do dzielenia się wiedzą poprzez publikację opiniotwórczych artykułów oraz filmów, pomagających użytkownikom Internetu w rozwiązywaniu ich problemów. Twórca bloga stoi w roli specjalisty w danej branży. Jest to szczególnie istotne, ponieważ udowadniając swój profesjonalizm budujesz zaufanie. Klienci szczególnie chętnie ufają produktom i usługom, których twórcy są wiarygodni i profesjonalni w swojej specjalizacji lub branży.

Prowadzenie bloga jest sposobem na stworzenie społeczności potencjalnych klientów wokół marki. Inspirujące i unikalne teksty są urozmaiceniem wpisów na profilach firmowych w mediach społecznościowych. Wpis na blogu daje użytkownikom coś więcej niż informację o produkcie lub usłudze. Umiejętnie prowadzony blog jest również dobrą metodą na powiększanie listy newslettera oraz zwiększenie zasięgów w mediach społecznościowych.

Wpisy blogowe oparte o ciekawe i inspirujących treści odpowiadające na problemy i pytania użytkowników bardzo dobrze rozpowszechniają się w mediach społecznościowych. Internauci chętnie dzielą się dobrą treścią zarówno na swoich blogach, jak też w social media ze znajomymi, czyli z potencjalni klientami. Polubienia i linki zdobyte w ten sposób wzmacniają nie tylko potencjał samego artykułu, ale również pozycję całej strony.

Google lepiej postrzega strony, w których treści są często aktualizowane. Każdy wpis blogowy to osobna podstrona, czyli kolejne słowo kluczowe. Regularne publikowanie wpisów na blogu bezpośrednio przekłada się na lepsze pozycjonowanie strony internetowej, zawierającej bloga, przez wyszukiwarki internetowe.

Dzięki umieszczaniu autorskich, unikatowych treści, możesz wykorzystać bloga w pozycjonowaniu swojej strony. Tematyka poruszana na blogu zawiera często setki słów kluczowych, które są charakterystyczne dla działalności firmy. Wyszukiwarki bardzo dobrze indeksują blogowe wpisy, szczególnie gdy są one odpowiednio wyróżnione i promowane na stronie głównej.

Dzięki artykułom na blogu można w bardzo łatwy sposób budować tzw. długi ogon fraz kluczowych, które odpowiadają na potencjalne zapytania kierowane przez internautów do wyszukiwarki Googla.

Blog firmowy to doskonała baza wiedzy dla klientów, chcących dowiedzieć się czegoś więcej o Twojej firmie, marce, produktach, usługach. To miejsce do tworzenia i umieszczania wysokiej jakości treści: autorskich tekstów, infografik, raportów, wideo, których zainteresowane osoby same znajdą w Internecie. Takie unikatowe i wysokiej jakości treści są ponad to bardzo chętnie udostępniane i linkowane w social media, dzięki czemu zdobędziemy także nowych fanów w mediach społecznościowych.

Metoda pozyskiwania danych kontaktowych w zamian za dostęp do treści wysokiej jakości to tzw. pozyskiwanie leadów. Pozyskiwanie leadów (lead generation) to pozyskiwanie nowych uczestników, zainteresowania potencjalnych klientów oraz zapytań o produkty lub usługi, dokonywane za pomocą wyszukiwarek. Blog firmowy ze specjalistyczną bazą wiedzy to najbardziej efektywna forma pozyskiwania nowych odbiorców tzw. leadów, którzy w przyszłości mogą przerodzić się w klientów firmy.

Najważniejsza jest jednak wysoka jakość przekazu. Teksty muszą być wartościowe, o dużej wartości merytorycznej. Z takim zadaniem nie zawsze poradzi sobie oddelegowany do pisania bloga pracownik, nawet z działu marketingu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaangażowanie do tworzenia contentu zawodowca. Warto skorzystać z usług copywritera specjalizującego się w dostarczaniu wysokiej jakości treści internetowych. Istotne jest, żeby autor tekstów wiedział, o czym pisze, a przy okazji miał doświadczenie w obszarze marketingu i potrafił tworzyć wokół marki lub usługi interesujące treści.

Twitter @leviliongroup
Wiadomości

12.07.2017 Kalendarze 2018

Również w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa ciekawą ofertę kalendarzy reklamowych, zapraszamy do kontaktu.

21.04.2017 LLG - Instagram

Przykładowe realizacje, zdjęcia z życia firmy, zapraszamy -> https://www.instagram.com/llg.com.pl.

10.02.2017 Walentynkowa radość

Uwaga! Tylko 14 lutego wszystkie nasze usługi podlegać będą cenom promocyjnym. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z opustu cenowego.

16.11.2016 Prezenty świąteczne dla firm

Podaruj swoim klientom wyjątkowy i ekskluzywny prezent świąteczny. Wiecej informacji na naszym profilu na Facebook.

30.04.2016 Weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 01-03.05.2016 nasze biuro będzie nieczynne. Wsparcie techniczne systemu CCS, oraz wszystkich usług serwerowych będzie pracowało bez przerwy.

16.12.2015 Przerwa świąteczna

Choć pracujemy dla Państwa z wielką przyjemnością, musimy poinfomować, że w okresie 21.12.2015 - 03.01.2016 praca biura będzie przebiegała w trybie ograniczonym. Niezmiennie, wszelkie...

19.07.2015 Kariera w LLG

Informujemy, że od 1 października br. rozpoczynamy kolejną rekrutację. Oferujemy stałą i stabilną współpracę, wynagrodzenie adekwante do umiejętności i lat doświadczenia...

Facebook @leviliongroup
M.Levi & K.Lion Group
Kościuszki 104 Będzin śląskie 42-500
570012757